WordPress.com - Themes - Illustratr - en to hi_IN translation catalogue (56 entries)

en: Older projects
hi_IN: पुरानी परियोजना

en: Footer
hi_IN: फुटर

note: Template Name of the plugin/theme
en: Portfolio Page Template
hi_IN: पोर्टफोलियो पृष्ठ टेम्पलेट

en: Widgets
hi_IN: विजेट्स

en: Search Results for: %s
hi_IN: %s के लिए खोज परिणाम:

en: Ready to publish your first project? <a href="%1$s">Get started here</a>.
hi_IN: अपनी पहली परियोजना प्रकाशित करने के लिए तैयार हैं? <a href="%1$s">यहाँ से शुरुआत करें</a>।

en: Pages:
hi_IN: पृष्ठ:

en: Your comment is awaiting moderation.
hi_IN: आपकी टिप्पणी संतुलित किए जाने की प्रतीक्षा कर रही है।

en: Author
hi_IN: रचयिता

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
hi_IN: %1$s को  %2$s

en: Pingback:
hi_IN: पिगबैक:

en: Post navigation
hi_IN: पोस्ट नेविगेशन

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hi_IN: अगला <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
hi_IN: <span class="meta-nav">&larr;</span> पिछला

en: Posts navigation
hi_IN: पोस्टस नेविगेशन

en: Page %s
hi_IN: पृष्ठ %s

en: Skip to content
hi_IN: सामग्री पर जाएं

en: Menu
hi_IN: मेनु

en: Social Menu
hi_IN: सामाजिक मेनू

en: Primary Menu
hi_IN: प्राथमिक मेनू

en: Theme: %1$s by %2$s.
hi_IN: थीम: %2$s द्वारा %1$s।

en: Proudly powered by %s
hi_IN: %s द्वारा गर्व के साथ संचालित

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
hi_IN: ऐसा लगता है आप जो देख रहे हैं हमें नहीं मिल रहा है। शायद खोज मदद कर सकता है।

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
hi_IN: क्षमा करें, लेकिन कुछ भी आपके खोज शब्दों से मेल नहीं खाते। कृपया कुछ अलग खोजशब्दों के साथ फिर से प्रयास करें।

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
hi_IN: अपनी पहली पोस्ट को प्रकाशित करने के लिए तैयार हैं? <a href="%1$s">यहाँ से शुरुआत करें</a>।

en: Nothing Found
hi_IN: कुछ नहीं मिला

en: Edit
hi_IN: सम्पादन

en: % Comments
hi_IN: %s टिप्पणियाँ

en: 1 Comment
hi_IN: 1 टिप्पणी

en: Leave a comment
hi_IN: एक टिप्पणी छोड़ें

en: Tagged %1$s
hi_IN: टैग की गईं %1$s

en: All %s posts
hi_IN: %s के सभी पोस्ट

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hi_IN: पढना जारी रखे <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
hi_IN: टिप्पणियाँ बंद हैं।

en: Newer Comments &rarr;
hi_IN: नई टिप्पणियां &rarr;

en: &larr; Older Comments
hi_IN: &larr; पुरानी टिप्पणियाँ

en: Comment navigation
hi_IN: टिप्पणी नेविगेशन

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hi_IN[0]: &ldquo;%2$s&rdquo पर एक विचार;
hi_IN[1]: %1$s विचार &ldquo;%2$s&rdquo पर;

en: Archives
hi_IN: अभिलेख

en: Projects
hi_IN: परियोजनाएं

en: Chats
hi_IN: चैट्स

en: Audios
hi_IN: ऑडियोस

en: Statuses
hi_IN: स्थितियां

en: Links
hi_IN: कड़ियाँ

en: Quotes
hi_IN: उद्धरण

en: Videos
hi_IN: वीडियोस

en: Images
hi_IN: छवियाँ

en: Galleries
hi_IN: गैलेरियां

en: Year: %s
hi_IN: वर्ष: %s

en: Month: %s
hi_IN: महीना: %s

en: Day: %s
hi_IN: दिन: %s

en: Author: %s
hi_IN: लेखक: %s

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
hi_IN: मासिक अभिलेखागार में देखने की कोशिश कीजिए।  %1$s

en: Most Used Categories
hi_IN: अधिकतर उपयोग किये गये श्रेणियाँ

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
hi_IN: ऐसा लगता है कि कुछ भी नहीं इस स्थान पर पाया गया। शायद नीचे दिए गए लिंक्स या खोज से एक कोशिश करें?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
hi_IN: उफ़! वह पृष्ठ नहीं पाया जा सकता है।
