WordPress.com - Themes - Illustratr - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Footer
nl: Voettekst

note: Template Name of the plugin/theme
en: Portfolio Page Template
nl: Sjabloon portfoliopagina

note: Description of the plugin/theme
en: A minimalist portfolio theme.
nl: Een minimalistisch portfoliothema.

en: Search Results for: %s
nl: Zoekresultaten voor: %s

en: Ready to publish your first project? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nl: Is jouw eerste project klaar voor publicatie? <a href="%1$s">Ga hier aan de slag</a>.

en: Pages:
nl: Pagina&#39;s:

en: Your comment is awaiting moderation.
nl: Je reactie is in afwachting van moderatie.

en: Author
nl: Auteur

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
nl: %1$s om %2$s

en: Post navigation
nl: Berichtnavigatie

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nl: Volgende <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
nl: Berichtennavigatie

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
nl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vorige

en: Page %s
nl: Pagina %s

en: Hide title and content on Portfolio Page Template
nl: Verberg de titel en inhoud op de sjabloon portfoliopagina

en: Theme Options
nl: Thema opties

en: Skip to content
nl: Spring naar inhoud

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
nl: aan

en: Social Menu
nl: Social-menu

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Theme: %1$s by %2$s.
nl: Thema: %1$s door %2$s.

en: Proudly powered by %s
nl: Met trots ondersteund door %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nl: Het lijkt erop dat we niet kunnen vinden wat je zoekt. Misschien kan zoeken helpen.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nl: Sorry, maar niets kwam overeen met je zoektermen. Gelieve het opnieuw te proberen met een aantal andere trefwoorden.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nl: Klaar om je eerste bericht te publiceren? <a href="%1$s">Begin hier</a>.

en: Nothing Found
nl: Niets gevonden

en: Edit
nl: Bewerken

en: % Comments
nl: % reacties

en: 1 Comment
nl: 1 reactie

en: Leave a comment
nl: Een reactie plaatsen

en: Tagged %1$s
nl: Getagd %1$s

en: All %s posts
nl: Alle %s berichten

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nl: Lees verder <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
nl: Reacties zijn gesloten.

en: Newer Comments &rarr;
nl: Nieuwe reacties &rarr;

en: &larr; Older Comments
nl: &larr; Oudere reacties

en: Comment navigation
nl: Reactienavigatie

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[0]: Een gedachte over &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[1]: %1$s gedachtes over &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Archives
nl: Archief

en: Projects
nl: Projecten

en: Audios
nl: Audio

en: Statuses
nl: Statussen

en: Quotes
nl: Gezegden

en: Videos
nl: Video&#39;s

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Galleries
nl: Galerijen

en: Asides
nl: Opmerkingen

en: Year: %s
nl: Jaar: %s

en: Day: %s
nl: Dag: %s

en: Month: %s
nl: Maand: %s

en: Author: %s
nl: Auteur: %s

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
nl: Probeer eens te zoeken in het maandelijks archief. %1$s

en: Most Used Categories
nl: Meest gebruikte categorie&#235;n

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
nl: Het lijkt erop dat niets werd gevonden op deze locatie. Probeer dan misschien een van de links hieronder of een zoekopdracht?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
nl: Oeps! Die pagina kon niet worden gevonden.
