WordPress.com - Themes - Illustratr - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Footer
ru: Подвал

note: Template Name of the plugin/theme
en: Portfolio Page Template
ru: Шаблон страницы для портфолио

note: Description of the plugin/theme
en: A minimalist portfolio theme.
ru: Строгое оформление портфолио.

en: Widgets
ru: Виджеты

en: Search Results for: %s
ru: Результаты поиска: %s

en: Ready to publish your first project? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ru: Готовы опубликовать свой первый проект? <a href="%1$s">Начните здесь</a>.

en: Pages:
ru: Страниц:

en: Your comment is awaiting moderation.
ru: Ваш комментарий ожидает проверки.

en: Author
ru: Автор

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ru: %1$s в %2$s

en: Pingback:
ru: Уведомление:

en: Post navigation
ru: Навигация по записям

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ru: Следующее <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
ru: Навигация по записям

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ru: <span class="meta-nav">&larr;</span> Предыдущее

en: Page %s
ru: Страница %s

en: Hide title and content on Portfolio Page Template
ru: Скрыть заголовок и содержимое страницы шаблона портфолио

en: Theme Options
ru: Настройки темы

en: Skip to content
ru: Перейти к содержимому

en: Menu
ru: Меню

en: Social Menu
ru: Меню социальных сетей

en: Primary Menu
ru: Основное меню

en: Theme: %1$s by %2$s.
ru: Тема: %1$s, автор: %2$s.

en: Proudly powered by %s
ru: Сайт работает на %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ru: Запрошенную информацию найти не удалось. Возможно, будет полезен поиск по сайту.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ru: Извините, по вашему запросу ничего не найдено. Попробуйте другие ключевые слова.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ru: Готовы опубликовать свою первую запись? <a href="%1$s">Начните отсюда</a>.

en: Nothing Found
ru: Не найдено

en: Edit
ru: Изменить

en: % Comments
ru: Комментарии (%)

en: 1 Comment
ru: 1 комментарий

en: Leave a comment
ru: Оставить комментарий

en: Tagged %1$s
ru: Метки: %1$s

en: All %s posts
ru: Все записи: %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ru: Читать далее <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
ru: Обсуждение закрыто.

en: Newer Comments &rarr;
ru: Следующие комментарии &rarr;

en: &larr; Older Comments
ru: &larr; Предыдущие комментарии

en: Comment navigation
ru: Навигация по комментариям

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ru[0]: %2$s: Один комментарий
ru[1]: %2$s: %1$s комментария
ru[2]: %2$s: %1$s комментариев

en: Archives
ru: Архивы

en: Chats
ru: Чаты

en: Projects
ru: Проекты

en: Audios
ru: Аудиозаписи

en: Statuses
ru: Статусы

en: Links
ru: Ссылки

en: Quotes
ru: Цитаты

en: Videos
ru: Видео

en: Images
ru: Изображения

en: Galleries
ru: Галереи

en: Asides
ru: Заметки

en: Year: %s
ru: Год: %s

en: Day: %s
ru: День: %s

en: Month: %s
ru: Месяц: %s

en: Author: %s
ru: Автор: %s

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ru: Попробуйте поискать в ежемесячных архивах. %1$s

en: Most Used Categories
ru: Самые используемые рубрики

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
ru: По этому адресу ничего не найдено. Воспользуйтесь одной из следующих ссылок или поиском.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ru: Ошибка. Страница не найдена.
