WordPress.com - Themes - Illustratr - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Footer
tr: Alt Kısım

note: Template Name of the plugin/theme
en: Portfolio Page Template
tr: Portföy Sayfası Şablonu

note: Description of the plugin/theme
en: A minimalist portfolio theme.
tr: Minimalist portföy teması.

en: Widgets
tr: Bileşenler

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

en: Ready to publish your first project? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk projenizi yayımlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

en: Author
tr: Yazar

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
tr: %1$s %2$s

en: Pingback:
tr: Geri bildirim:

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Sonraki <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Önceki

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: Hide title and content on Portfolio Page Template
tr: Portföy Sayfası Şablonu'nda başlığı ve içeriği gizle

en: Theme Options
tr: Tema Seçenekleri

en: Skip to content
tr: İçeriğe geç

en: Menu
tr: Menü

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
tr: açık

en: Social Menu
tr: Sosyal Menü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Theme: %1$s by %2$s.
tr: Tema: %2$s tarafından %1$s.

en: Proudly powered by %s
tr: %s gururla sunar

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Edit
tr: Düzenle

en: % Comments
tr: % Yorum

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum yapın

en: Tagged %1$s
tr: %1$s etiketlendi

en: All %s posts
tr: Tüm %s yazıları

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Okumaya devam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: Archives
tr: Arşivler

en: Chats
tr: Sohbetler

en: Projects
tr: Projeler

en: Audios
tr: Sesler

en: Statuses
tr: Durumlar

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Quotes
tr: Alıntılar

en: Videos
tr: Videolar

en: Images
tr: Resimler

en: Galleries
tr: Galeriler

en: Asides
tr: Yan sütunlar

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Month: %s
tr: Ay: %s

en: Day: %s
tr: Gün: %s

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

note: translators: %1$s: smiley
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
tr: Aylık arşivlere bakmayı deneyin. %1$s

en: Most Used Categories
tr: En çok Kullanılan Kategoriler

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
tr: Burada hiçbir şeyin bulunmadığı görülüyor. Belki alttaki bağlantılardan birini veya bir arama yapmayı denemelisin?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Üzgünüz! Bu sayfa bulunamıyor.
