Kelly - en to fa translation catalogue (54 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: A clean and simple responsive blogging theme with lots of room for your photos.
fa: پوسته‌ای تمیز، ساده و پاسخگو برای وب‌نویسی به همراه فضای زیادی برای عکس‌ها.

[ctx: submit button]
en: Search
fa: جستجو

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fa: جستجو &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
fa: جستجو برای:

en: Search Results for: %s
fa: نتایج جست‌وجو برای: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fa: به نظر می‌آید ما نمی‌توانیم آنچه به دنبالش هستید بیابیم. احتمالا جست‌وجو می‌تواند کمک کند.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fa: متأسفیم، موردی مطابق با جستجوی شما پیدا نشد. لطفا برای جستجو از کلیدواژه‌های دیگری استفاده کنید.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fa: آمادهٔ انتشار نخستین نوشتهٔ خود هستید؟ <a href="%1$s">از اینجا بیآغازید</a>.

en: <span class="posted-on">Posted on %1$s</span><span class="byline"> by %2$s</span>
fa: <span class="posted-on">منتشرشده در %1$s</span><span class="byline"> بدست %2$s</span>

en: Nothing Found
fa: چیزی پیدا نشد

en: <span class="posted-on">Featured</span><span class="byline"> by %1$s</span>
fa: <span class="posted-on">به‌نمایش‌درآمده</span><span class="byline"> بدست %1$s</span>

en: <span class="entry-format">%1$s</span> <span class="posted-on">posted on %2$s</span><span class="byline"> by %3$s</span>
fa: <span class="entry-format">%1$s</span> <span class="posted-on">فرستاده‌شده در %2$s</span><span class="byline"> بدست %3$s</span>

en: All %s posts
fa: همهٔ %s نوشته

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fa: نوشته‌های تازه‌تر <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fa: <span class="meta-nav">&larr;</span> نوشته‌های پیشین

en: Post navigation
fa: ناوبری نوشته

en: Page %s
fa: صفحهٔ %s

en: Skip to content
fa: پرش به محتوا

[ctx: Leckerli One font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not * supported by Leckerli One, translate this to 'off'. Do not translate * into your own language.
en: on
fa: روشن

en: Menu
fa: گزینگان

en: Footer Sidebar 3
fa: نوار کناری پسایند ۳

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not * supported by Open Sans, translate this to 'off'. Do not translate * into your own language.
en: on
fa: روی

en: Footer Sidebar 1
fa: نوار کناری پسایند ۱

en: Footer Sidebar 2
fa: نوار کناری پسایند ۲

en: Primary Menu
fa: گزینگان اصلی

en: Theme: %1$s by %2$s.
fa: پوسته: %1$s کاری از %2$s.

en: Proudly powered by %s
fa: با افتخار، نیرو گرفته از %s

en: % Comments
fa: % دیدگاه

en: 1 Comment
fa: ۱ دیدگاه

en: Leave a comment
fa: بیان دیدگاه

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fa: به خواندن ادامه دهید <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Tagged %1$s
fa: برچسب‌خورده با %1$s

en: Posted in %1$s
fa: فرستاده‌شده در %1$s

note: translators: used between list items, there is a space after the comma
en: ,
fa: ،

en: Edit
fa: ویرایش

en: Pages:
fa: صفحه‌ها:

en: Comments are closed.
fa: دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

en: Newer Comments &rarr;
fa: دیدگاه‌های تازه‌تر &rarr;

en: &larr; Older Comments
fa: &larr; دیدگاه‌های پیشین

en: Comment navigation
fa: ناوبری دیدگاه

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fa[0]: %1$s نظر برای &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Galleries
fa: گالری‌ها

en: Archives
fa: بایگانی

en: Links
fa: پیوندها

en: Quotes
fa: گفتاورد

en: Videos
fa: ویدئوها

en: Images
fa: تصویرها

en: Year: %s
fa: سال: %s

en: Asides
fa: کلمات قصار

en: Month: %s
fa: ماه: %s

en: Day: %s
fa: روز: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fa: به نظر می‌رسد چیزی اینجا نیست. مایل هستید جستجو کنید؟

en: Author: %s
fa: نویسنده: %s

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fa: اوه! امکان یافتن صفحه نیست.
