Resonar - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Previous post:
nl: Vorig bericht:

en: Previous
nl: Voorgaande

en: Next post:
nl: Volgend bericht:

en: Next
nl: Volgende

en: Search Results for: %s
nl: Zoekresultaten voor: %s

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
nl: Lees verder %s

en: % Comments
nl: % reacties

en: 1 Comment
nl: 1 reactie

en: Leave a comment
nl: Een reactie plaatsen

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
nl: Categorieën

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
nl: Volledige grootte

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
nl: Geplaatst op

en: Featured
nl: Uitgelicht

en: Newer Comments
nl: Nieuwere reacties

en: Older Comments
nl: Oudere reacties

en: Comment navigation
nl: Reactienavigatie

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
nl: <span class="meta-nav">Gepubliceerd in</span><span class="post-title">%title</span>

en: Next Image
nl: Volgende afbeelding

en: Previous Image
nl: Vorige afbeelding

en: collapse child menu
nl: Alles inklappen

en: Skip to content
nl: Spring naar inhoud

en: expand child menu
nl: Alles uitklappen

[ctx: Playfair Display font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Playfair Display, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
nl: aan

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
nl: Widgets toevoegen zodat ze verschijnen in de sidebar.

en: Widget Area
nl: Widgetruimte

en: Social Links Menu
nl: Socialelinksmenu

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Theme: %1$s by %2$s.
nl: Thema: %1$s door %2$s.

en: Proudly powered by %s
nl: Met trots ondersteund door %s

en: http://wordpress.org/
nl: http://nl.wordpress.org/

en: Edit
nl: Bewerken

en: Pages:
nl: Pagina&#39;s:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nl: Het lijkt erop dat we niet kunnen vinden wat je zoekt. Misschien kan zoeken helpen.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nl: Sorry, maar niets kwam overeen met je zoektermen. Gelieve het opnieuw te proberen met een aantal andere trefwoorden.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nl: Klaar om je eerste bericht te publiceren? <a href="%1$s">Begin hier</a>.

en: Nothing Found
nl: Niets gevonden

en: Comments are closed.
nl: Reacties zijn gesloten.

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[0]: Een gedachte over &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[1]: %1$s gedachtes over &ldquo;%2$s&rdquo;

en: View all posts by %s
nl: Bekijk alle berichten van %s

en: Published by
nl: Gepubliceerd door

en: Page
nl: Pagina

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
nl: Het lijkt erop dat er niets werd gevonden op deze locatie. Misschien een zoekopdracht  proberen?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
nl: Oeps! Die pagina kon niet worden gevonden.
