Resonar - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Previous post:
pl: Poprzedni wpis:

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next post:
pl: Następny wpis:

en: Next
pl: Dalej

en: Search Results for: %s
pl: Wyniki wyszukiwania dla zapytania &#8222;%s&#8221;

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
pl: Czytaj dalej %s

en: % Comments
pl: % komentarzy

en: 1 Comment
pl: 1 komentarz

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
pl: Tagi

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
pl: Pełny rozmiar

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
pl: Opublikowano

en: Featured
pl: Polecane

en: Newer Comments
pl: Nowsze komentarze

en: Older Comments
pl: Starsze komentarze

en: Comment navigation
pl: Nawigacja po komentarzach

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
pl: <span class="meta-nav">Opublikowano w </span><span class="post-title">%title</span>

en: May only be visible on wide screens.
pl: Może być widoczne tylko na szerokich ekranach.

en: Background may only be visible on wide screens.
pl: Tło będzie widoczne tylko na szerokich ekranach.

en: Next Image
pl: Następny obrazek

en: Previous Image
pl: Poprzedni obrazek

en: Widgets
pl: Widgety

en: collapse child menu
pl: zwiń menu potomne

en: Skip to content
pl: Przeskocz do treści

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
pl: włącz

en: expand child menu
pl: rozwiń menu potomne

[ctx: Lato font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
pl: włączony

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
pl: Dodaj tu widgety, a pojawią się w panelu bocznym witryny.

en: Widget Area
pl: Panel boczny

en: Social Links Menu
pl: Menu odnośników serwisów społecznościowych

en: Primary Menu
pl: Menu główne

en: Theme: %1$s by %2$s.
pl: Motyw: %1$s. Autor motywu: %2$s.

en: Proudly powered by %s
pl: Dumnie wspierane przez WordPressa

en: Edit
pl: Edytuj

en: Pages:
pl: Strony:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
pl: Nie udało się znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie przyniesie lepsze rezultaty.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
pl: Brak wyników wyszukiwania. Proszę spróbować ponownie z innymi słowami.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
pl: Gotowy do publikacji swojego pierwszego postu? <a href="%1$s">Zacznij tutaj</a>.

en: Nothing Found
pl: Niczego nie znaleziono

en: Comments are closed.
pl: Możliwość komentowania jest wyłączona.

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[0]: Jedna uwaga do wpisu &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[1]: %1$s uwagi do wpisu &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[2]: %1$s uwag do wpisu &ldquo;%2$s&rdquo;

en: View all posts by %s
pl: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s

en: Published by
pl: Autor

en: Page
pl: strona

en: Next page
pl: Następna strona

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
pl: Wygląda na to, że niczego tu nie ma. Może warto poszukać?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
pl: Ups! Nie udało się znaleźć pożądanej strony.
