Resonar - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Previous post:
tr: Önceki yazı:

en: Previous
tr: Önceki

en: Next post:
tr: Sıradaki Yazı:

en: Next
tr: Sonraki

en: Menu
tr: Menü

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
tr: Okumaya devam et %s

en: % Comments
tr: % Yorum

en: 1 Comment
tr: 1 yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum bırakın

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
tr: Kategoriler

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
tr: Tam boyut

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
tr: Yayın tarihi

en: Featured
tr: Öne Çıkan

en: Newer Comments
tr: Yeni yorumlar

en: Older Comments
tr: Eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
tr: <span class="meta-nav">Yayın yeri</span><span class="post-title">%title</span>

en: Next Image
tr: Sonraki görsel

en: Previous Image
tr: Önceki görsel

en: Widgets
tr: Bileşenler

en: collapse child menu
tr: Alt menüyü toparla

en: Skip to content
tr: İçeriğe geç

en: expand child menu
tr: Alt menüyü genişlet

[ctx: Playfair Display font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Playfair Display, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
tr: açık

[ctx: Lato font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
tr: off

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
tr: Yan sütunda gözükecek bileşenleri buradan ekleyin.

en: Widget Area
tr: Bileşen alanı

en: Social Links Menu
tr: Sosyal bağlantılar menüsü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Theme: %1$s by %2$s.
tr: Tema: %2$s tarafından %1$s.

en: Proudly powered by %s
tr: %s gururla sunar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: View all posts by %s
tr: %s tarafından yazılmış tüm yazıları görüntüle

en: Published by
tr: Yayınlayan

en: Page
tr: Sayfa

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
tr: Burada bir şey bulamadık. Bir de aramayı denemek ister misiniz?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Üzgünüz! Bu sayfa bulunamıyor.
