Scrawl - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Featured
pt: Em destaque

en: Next post
pt: Artigo seguinte

en: Search Results for: %s
pt: Resultados da Pesquisa por: %s

en: Previous post
pt: Artigo anterior

en: All %s posts
pt: Todas as %s entradas

en: Archives
pt: Arquivos

[ctx: post format archive title]
en: Chats
pt: Conversas

en: Archives: %s
pt: Arquivo: %s

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
pt: Estados

[ctx: post format archive title]
en: Audio
pt: Áudio

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
pt: Citações

[ctx: post format archive title]
en: Images
pt: Imagens

[ctx: post format archive title]
en: Videos
pt: Vídeos

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
pt: Galerias

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
pt: j \d\e F, Y

[ctx: post format archive title]
en: Asides
pt: Apartes

en: Day: %s
pt: Dia: %s

en: Month: %s
pt: Mês: %s

en: Year: %s
pt: Ano: %s

en: Author: %s
pt: Autor: %s

en: Tag: %s
pt: Etiqueta: %s

en: Post navigation
pt: Navegação de artigos

en: Category: %s
pt: Categoria: %s

en: Newer posts
pt: Artigos mais recentes

en: Older posts
pt: Artigos mais antigos

en: Posts navigation
pt: Navegação de artigos

en: Cancel reply
pt: Cancelar resposta

en: Page %s
pt: Página %s

en: Theme
pt: Tema

en: Skip to content
pt: Saltar para o conteúdo

en: Theme: %1$s by %2$s.
pt: Tema: %1$s por %2$s.

en: Primary Menu
pt: Menu primário

en: Proudly powered by %s
pt: Criado com %s

en: http://wordpress.org/
pt: http://pt.wordpress.org/

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pt: Continuar a ler <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
pt: Editar

en: Pages:
pt: Páginas:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
pt: Parece que não foi possível encontrar o que procurava. Talvez uma pesquisa ajude.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
pt: Pedimos desculpa, mas nada correspondeu aos seus critérios de procura. Por favor volte a tentar com palavras-chave diferentes.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
pt: Preparado para publicar o seu primeiro artigo? <a href="%1$s">Comece aqui</a>.

en: Nothing Found
pt: Não foi encontrado nada

en: Newer Comments
pt: Comentários mais recentes

en: Comments are closed.
pt: Os comentários estão fechados.

en: Older Comments
pt: Comentários mais antigos

en: Comment navigation
pt: Navegação de comentários

en: Reply
pt: Responder

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
pt[0]: Um pensamento sobre &ldquo;%2$s&rdquo;
pt[1]: %1$s pensamentos sobre &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
pt: Parece que nada foi encontrado neste sítio. Talvez uma pesquisa ajude.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
pt: Ups! Não foi possível encontrar essa página.
