Resonar - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Menu &amp; Widgets
fa: گزینگان و ابزارک‌ها

en: Previous post:
fa: تصویر پیشین:

en: Previous
fa: پیشین

en: Next post:
fa: نوشتۀ پسین:

en: Next
fa: بعدی

en: Menu
fa: گزینگان

en: Search Results for: %s
fa: نتایج جست‌وجو برای: %s

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
fa: به خواندن %s ادامه دهید

en: % Comments
fa: % دیدگاه

en: 1 Comment
fa: ۱ دیدگاه

en: Leave a comment
fa: بیان دیدگاه

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
fa: دسته‌ها

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
fa: برچسب‌ها

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
fa: اندازه کامل

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
fa: ارسال شده در

[ctx: Used between list items, there is a space after the comma.]
en: ,
fa: ،

en: Featured
fa: ویژه

en: Newer Comments
fa: دیدگاه‌های تازه‌تر

en: Older Comments
fa: دیدگاه‌های پیشین

en: Comment navigation
fa: ناوبری دیدگاه

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
fa: <span class="meta-nav">منتشره در</span><span class="post-title">%title</span>

en: Next Image
fa: تصویر پسین

en: Previous Image
fa: تصویر پیشین

en: Widgets
fa: ابزارک‌ها

en: collapse child menu
fa: بستن زیرفهرست

en: Skip to content
fa: پرش به محتوا

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
fa: off

en: expand child menu
fa: بازکردن زیرفهرست

[ctx: Playfair Display font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Playfair Display, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
fa: روشن

[ctx: Lato font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
fa: روشن

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
fa: ابزارک‌هایی که می‌خواهید در نوار کناری نمایش یابند را اینجا بیفزایید.

en: Widget Area
fa: محدوده ابزارک

en: Social Links Menu
fa: گزینگان پیوندهای اجتماعی

en: Primary Menu
fa: گزینگان اصلی

en: Theme: %1$s by %2$s.
fa: پوسته: %1$s کاری از %2$s.

en: Proudly powered by %s
fa: با افتخار، نیرو گرفته از %s

en: Edit
fa: ویرایش

en: Pages:
fa: صفحه‌ها:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fa: به نظر می‌آید ما نمی‌توانیم آنچه به دنبالش هستید بیابیم. احتمالا جست‌وجو می‌تواند کمک کند.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fa: بدبختانه جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت. با واژگانی دیگر جستجو کنید.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fa: آمادهٔ انتشار نخستین نوشتهٔ خود هستید؟ <a href="%1$s">از اینجا بیآغازید</a>.

en: Nothing Found
fa: چیزی پیدا نشد

en: Comments are closed.
fa: دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fa[0]: %1$s نظر برای &ldquo;%2$s&rdquo;

en: View all posts by %s
fa: مشاهدهٔ همهٔ نوشته‌ها بر اساس %s

en: Published by
fa: منتشرشده توسط

en: Page
fa: صفحه

en: Next page
fa: صفحهٔ پسین

en: Previous page
fa: صفحهٔ پیشین

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fa: به نظر می‌رسد چیزی اینجا نیست. مایل هستید جستجو کنید؟

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fa: اوه! امکان یافتن صفحه نیست.
